W Ministerstwie Zdrowia jest nowy wiceminister

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   19-12-2015, 01:55

W Ministerstwie Zdrowia jest nowy wiceminister

Marek Tombarkiewicz, dyrektor szpitala w Staszowie, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny ratunkowej został nowym wiceministrem zdrowia. Jak podało PAP biuro prasowe MZ, nowy wiceminister obejmie swoje obowiązki na początku stycznia.

Na razie nie poinformowano, czym będzie się zajmował w resorcie.

Tombarkiewicz jest doktorem nauk medycznych, specjalistą anestezjologii i intensywnej terapii, a także specjalistą medycyny ratunkowej. Od 2006 r. jest konsultantem wojewódzkim w dziedzinie medycyny ratunkowej; wcześniej, w latach 2006-2008, był Pełnomocnikiem Wojewody Świętokrzyskiego ds. Ratownictwa Medycznego.

Od 2007 r. był dyrektorem naczelnym Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie; w latach 1999-2001 był w tej placówce zastępcą ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Od 2001 r. do 2007 r. pełnił funkcję ordynatora Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego w Końskich.

W resorcie zdrowia jest już pięcioro wiceministrów: Jarosław Pinkas (sekretarz stanu), Katarzyna Głowala, Piotr Gryza, Krzysztof Łanda i Piotr Warczyński (podsekretarze stanu). Warczyński był wiceministrem także w poprzednim rządzie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH