W najbliższym czasie nie dojdzie do podziału Centrum Onkologii

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DGP, RZ/ rynekaptek.pl   04-11-2015, 09:56

W najbliższym czasie nie dojdzie do podziału Centrum Onkologii

P.o. dyrektora Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie prof. Jerzy Jakubowicz poinformował organizacje związkowe przygotowujące się do strajku ostrzegawczego, że w najbliższym czasie nie dojdzie do podziału Instytutu.

We wtorek (3 listopada) o podziale Instytutu miał zdecydować rząd. Przewodniczący zakładowej "Solidarności" w CO-I Wojciech Baranek wskazał, że na spotkaniu z zarządami organizacji związkowych profesor Jakubowicz wyjaśnił jednak, iż pomysł wyłączenia z obecnej struktury Centrum Onkologii oddziału w Gliwicach jest odłożony do spokojnego procedowania i opiniowania - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

W ubiegły czwartek (29 października) minister zdrowia prof. Marian Zembala przesłał do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie wyłączenia z CO-I oddziału w Gliwicach. Na przygotowanie opinii dał czas do godziny 10.00 w poniedziałek. Wcześniej odwołał ze stanowiska dyrektora placówki profesora Krzysztofa Warzochę.

Takiemu sposobowi procedowania ostro sprzeciwili się związkowcy. Urszula Michalska, przewodnicząca Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej (FZZPOZiPS) wyjaśniała, że resort zdrowia przekazując projekt do konsultacji społecznych w trybie weekendowym i świątecznym (projekt dotarł do organizacji 30 października) wykluczył możliwość wypowiedzenia się partnerów zewnętrznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH