W sieradzkim spór o apteki całodobowe

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: karolrajewski.pl, ms / rynekaptek.pl   02-02-2015, 10:01

W sieradzkim spór o apteki całodobowe Spór o dyżury aptek

W 2015 r. na terenie powiatu sieradzkiego w systemie całodobowym pracować będą dwie apteki. To za mało uważa Karol Rajewski burmistrz miasta i gminy Błaszki.

Plan pracy aptek zaakceptowali radni powiatowi w końcu 2014 r. Oprotestowała go Katarzyna Paprota, radna ze Złoczewa, która od kilku lat, na prośbę mieszkańców gminy Złoczew, wnioskowała, aby dyżur pełniła także jedna z kilku złoczewskich aptek. Radna uważa, że wystarczyłoby, aby pracownik apteki był w pogotowiu przy telefonie i w ciągu kwadransa pojawił się w aptece, aby sprzedać leki.

Uchwałę w sprawie aptek zaskarżyć ma do wojewody nie tylko Katarzyna Paprota, ale także burmistrz Błaszek Karol Rajewski.

Spór o dyżury aptek w powiecie sieradzkim trafił na wokandę WSA. Sprawa dotyczy uchwały rady powiatowej podjętej jeszcze w 2013 r. a unieważnioną przez wojewodę łódzkiego. W jego przekonaniu, pełnienie dyżuru całodobowego tylko przez placówkę w Sieradzu nie odpowiadało potrzebom mieszkańców regionu. Decyzję tę  starostwo sieradzkie zaskarżyło do WSA, sąd ten przyznał rację wojewodzie. Obecnie strony przedstawiają swoje racje przed NSA.

Więcej: karolrajewski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH