W trosce o pacjenta chorego na PBSz: dwa ośrodki wyróżnione certyfikatami

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: dziennikbaltycki/rynekaptek.pl   15-12-2017, 12:11

W trosce o pacjenta chorego na PBSz: dwa ośrodki wyróżnione certyfikatami Wyróżnienie ośrodki realizują kompleksowo wspierają leczenie chorych na PBSz (Fot. Archiwum)

Rada Ekspertów Programu „W trosce i pacjenta” uhonorowała kolejne placówki, które
realizują kompleksową opiekę oraz wsparcie dla chorych na przewlekłą białaczkę szpikową. Tym razem wyróżniono dwa ośrodki z Pomorza.

Certyfikat otrzymała Klinika Hematologii i Transplantologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku oraz Wojewódzkie Centrum Onkologii w Gdańsku - informuje Dziennik Bałtycki.

„W trosce o pacjenta” to program realizowany od 2014 roku na terenie wybranych ośrodków hematologicznych we współpracy ze środowiskiem pielęgniarek onkologicznych z całej Polski. W jego ramach w wybranych ośrodkach, pielęgniarki mają możliwość uczestniczenia w cyklicznych spotkaniach, podczas których wspólnie pracują i pogłębiają wiedzę na temat przewlekłej białaczki szpikowej oraz znaczenia monitorowania tej choroby.

Zdobytą wiedzę przekazują pacjentom z PBSz podczas indywidualnych i grupowych spotkań, w trakcie których przybliżają chorobę, informują o celach terapeutycznych, zasadach prawidłowego przyjmowania leków, a także o konieczności regularnych wizyt u lekarza oraz przeprowadzania badań.

Więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH