"W trosce o pacjenta muszę monitorować szkodliwe działania tytana"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Ruch Aptekarzy Polskich/ rynekaptek.pl   07-03-2016, 09:28

"W trosce o pacjenta muszę monitorować szkodliwe działania tytana" Ruch Aptekarzy Polskich odpowiada Konfederacji Lewiatan

W Polsce, żeby dobrze wykonywać mój zawód, muszę najpierw przetrwać. Zwyciężyć z sieciową konkurencją, która jest w walce bezwzględna. Zderzyć się z tytanem finansowym, który chce pazernie przejąć kontrolę nad rynkiem, by ssać z niego zyski - pisze farmaceuta z Ruchu Aptekarzy Polskich.

- Jako aptekarz, nauczony zawodu, jego etosu i misji zmuszany jestem przez konsekwencje złego prawa do niepotrzebnych, dodatkowych działań - pisze farmaceuta z Ruchu Aptekarzy Polskich w odpowiedzi na propozycje zmian w prawie farmaceutycznym proponowane przez Konfederację Lewiatan.

Dodaje: - W normalnym europejskim kraju (w dużym skrócie) służyłbym pacjentom swoją wiedzą i radą, dbając o ich zdrowie. To zajęcie wypełniałoby w pełni mój zawodowy czas. W wolnej chwili, przy herbacie, mógłbym czytać o nowościach, lekach, terapiach, dyskutować o nich z kolegami po fachu. Po to, żeby się rozwijać, doskonalić. Z korzyścią dla siebie, ale przede wszystkim - pacjenta. Taką mam zawodową misję. W tym celu powstał zawód aptekarza, po to mnie uczono i tego się ode mnie powinno wymagać. I to jest tak proste i oczywiste, że chyba nie powinno budzić wątpliwości.

- Jak jest u nas? W Polsce, żeby dobrze wykonywać mój zawód (pomagać ludziom), muszę najpierw przetrwać. Zwyciężyć z sieciową konkurencją, która jest w walce bezwzględna. Zderzyć się z tytanem finansowym, który chce pazernie przejąć kontrolę nad rynkiem, by ssać z niego zyski. Toczyć boje na polu reklamy, marketingu, ceny. Sam, indywidualny aptekarz, przeciw działom tych korporacji. Mało tego, muszę w trosce o pacjenta monitorować i punktować szkodliwe działania tego tytana, wyprzedającego bezwartościową taniochę dla własnego zysku. Często na niekorzyść pacjenta - uważają farmaceuci z RAP.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH