Walka z patologią czy walka z Polakami?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: pb.pl/ rynekaptek.pl   30-11-2016, 10:47

Walka z patologią czy walka z Polakami? Zdania co do zmian w prawie farmaceutycznym, są podzielone

"Apteki dla aptekarzy!" — wołają jedni. „Jesteśmy Polakami, nie zabijajcie nas!” — odpowiadają drudzy. Tak obrazowo opisuje dyskusję na temat proponowanych zmian w prawie farmaceutycznym Puls Biznesu.

Posłowie z Parlamentarnego zespołu ds. regulacji rynku farmaceutycznego, którzy pracują nad projektem nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne proponują, by prawo do prowadzenia aptek mieli tylko farmaceuci lub spółki, w których są wspólnikami. Jeden farmaceuta nie mógłby prowadzić więcej niż czterech aptek.

- Oczekujemy, że zmiany wyeliminują patologie na rynku, zapewnią aptekom równy dostęp do rynku hurtowego, a pacjentom — do leków, przy okazji zapobiegając monopolizacji rynku przez sieci - mówi Waldemar Buda, przewodniczący zespołu.

- Jeśli projekt poselski wejdzie w życie w obecnym kształcie, to jego konsekwencją będzie wegetacja budowanych przez lata sieci, a w końcu ich likwidacja. To wyrok na sieci, tworzone w znakomitej większości przez polskich przedsiębiorców — mówi z kolei Marcin Piskorski, prezes Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET.

Więcej: http://www.pb.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH