Walmark przejmuje kolejną markę i zapowiada dalsze akwizycje

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/rynekaptek.pl   02-06-2015, 12:21

Walmark przejmuje kolejną markę i zapowiada dalsze akwizycje Kolejny produkt w portfelu firmy Walmark

Walmark, producent leków i suplementów diety w Europie Środkowej i Wschodniej, po zeszłorocznym przejęciu marki Sinulan, tym razem inwestuje w portfel produktów Pneumolan (dotychczas: Novascon Pharmaceuticals).

Firma potwierdza także zamiar kontynuowania przejęć – zarówno poprzez poszerzanie portfolio o marki OTC i suplementy diety jak i udziałów w firmach, obecnych na polskim rynku farmaceutycznym.

Przejmując markę Pneumolan od spółki Novascon Pharmaceuticals, Walmark umacnia swoją pozycję w obszarze preparatów stosowanych przy schorzeniach górnych i dolnych dróg oddechowych w szczególności nosa, zatok i oskrzeli oraz wspomagające system odpornościowy.

Bieżąca sprzedaż brutto w cenach detalicznych w aptekach przejętych produktów przekroczyła 15 mln zł.

Przejęcie Pnemolanu jest kontynuacją przejęcia i umocnienia brandu Sinulan w kwietniu 2014 roku. Sprzedaż brutto Sinulan w cenach detalicznych w aptekach wzrosła w ostatnim roku z 20 mln zł do ponad 27 mln zł.

Przychody spółki Walmark w Polsce w roku fiskalnym zakończonym 31 maja 2015 wzrosły o około 40% w porównaniu z poprzednim okresem. Według IMS Health sprzedaż w cenach konsumenckich wzrosła rok do roku o około 35% z 57,5 mln zł do 77,3 mln zł.

Polacy wydali w 2014 roku na leki, suplementy diety i wyroby medyczne dostępne bez recepty ponad 12,2 mld złotych. Prognozy IMS Health na rok 2015 mówią o niemal 5-8% wzroście tych wydatków.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE