Wartość przetargów lekowych w 2016 to 8,3 mld zł

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Pressinfo.pl/ rynekaptek.pl   13-02-2017, 10:08

Wartość przetargów lekowych w 2016 to 8,3 mld zł Niekwestionowanym liderem pod względem najwyższej łącznej wartości za wygrane przetargi została firma PGF Urtica

Niekwestionowanym liderem pod względem najwyższej łącznej wartości za wygrane przetargi lekowe w 2016 roku została firma PGF Urtica. Drugie miejsce należy do firmy Farmacol S.A., trzecie do firmy Roche Polska - wynika z zestawienia serwisu Pressinfo.pl.

49 488 informacji o rozstrzygniętych przetargach o łącznej wartości 8,3 mld zł – tak przedstawia się cały 2016 rok pod względem zamówień na dostawy leków w Polsce.

Jak wynika z raportu Serwisu Pressinfo.pl w całym kraju w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 roku opublikowano łącznie 49 488 informacji na temat rozstrzygnięć postępowań przetargowych, których przedmiotem były dostawy leków. Ich łączna wartość opiewała na 8,3 mld zł.

Przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego byli tymi, którzy najliczniej wygrywali postępowania przetargowe w analizowanej branży – 7 496 wygranych. Również firmy zarejestrowane na terenie tego województwa odnotowały najwyższą łączną kwotę za wygrane przetargi – 2,4 mld zł.

Kwota ta stanowi 29% ogólnej wartości wszystkich rozstrzygnięć w Polsce. Następne w kolejności pod względem wartości rozstrzygniętych przetargów są województwa małopolskie – 897 mln zł oraz śląskie (768 mln zł).

Niekwestionowanym liderem pod względem najwyższej łącznej wartości za wygrane przetargi została firma PGF Urtica Sp. z o.o., która na swoim koncie zgromadziła 2,6 mld zł. Drugie miejsce należy do firmy Farmacol S.A. (558 mln zł). Na podium znalazła się jeszcze firma Roche Polska Sp. z o.o. z wynikiem 481 mln zł.

- Branża farmaceutyczna, jak wszystkie inne branże również odczuła perturbacje prawne na rynku zamówień publicznych. W tym jednak przypadku problemy z nowelizacją i implementacją przepisów nie odcisnęły się w tak znaczący sposób – mówi Renata Polisiakiewicz, ekspert współpracujący z Pressinfo.pl.

Dodaje: - Jesteśmy w połowie perspektywy finansowej na lata 2014-2020, a do tej pory nie uruchomiono jeszcze wszystkich pieniędzy przeznaczonych na finansowanie działań inwestycyjnych w branży medycznej. Należy się zatem spodziewać, że najbliższe miesiące zaoferują szeroki wachlarz konkursów z możliwością zdobycia grantów na innowacyjne rozwiązania farmaceutyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH