WCO: zlecenie podania leków przez tablet

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Wyborcza/rynekaptek.pl   09-11-2015, 09:09

WCO: zlecenie podania leków przez tablet Tablety w WCO zastępują dokumentację tradycyjną

Dostęp w postaci elektronicznej do całej dokumentacji pacjenta w tym do najświeższych wyników badań czy elektroniczne zlecenie podania leków przez lekarza – to efekt wdrożenia nowoczesnych rozwiązań przez Wielkopolskie Centrum Onkologii.

WCO stworzyło Elektroniczną Dokumentację Medyczną przy wykorzystaniu nowych technologii, w tym użycia platformy mobilnej tj. zastosowanie tabletów i dedykowanego modułu Szpitalnego Systemu Informatycznego.

- Obecnie posiadamy 20 specjalnie zaprojektowanych na warunki szpitalne tabletów kieszonkowych posiadających wzmocnioną obudowę odporną na kurz i wodę oraz upadek z wysokości jednego metra. Tablety posiadają certyfikaty potwierdzające, że mogą być dezynfekowane preparatami z zawartością alkoholu wykorzystywane w środowisku medycznym. Zapewnia to bezpieczeństwo pacjentów pod względem epidemiologicznym – wyjaśnia Dariusz Kowalczyk, jeden z administratorów sieci.

Rozwiązanie zostało wdrożone pilotażowo na trzech oddziałach szpitalnych i jest obecnie w fazie testowania. System i urządzenia są zabezpieczone najnowszym technologiami do ochrony wrażliwych danych osobowych pacjentów.

Taki system ułatwia tradycyjny obchód lekarski, bo pozwala na szybkie dotarcie do danych pacjenta bez konieczności przeglądania stert papierów. Pomaga to w terapii, zleconych badania czy stosowanych lekach.

Możliwe jest także elektroniczne zlecenie podania leków przez lekarza i odnotowanie jego zużycia przez personel pielęgniarski przy łóżku chorego. Również samo zlecenie wykonania badania laboratoryjnego czy diagnostycznego (np. RTG, USG, Tomograf) odbywa się bez generowania dokumentacji papierowej na oddziale.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH