Wiceminister nauki zostanie nowym ministrem zdrowia?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: KG/rynekaptek.pl   09-01-2018, 08:05

Wiceminister nauki zostanie nowym ministrem zdrowia? prof. Łukasz Szumowski (Fot. PTWP)

Jeśli dojdzie do zmian na stanowisku ministra zdrowia, nowym szefem resortu może zostać prof. Łukasz Szumowski - obecnie wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Na wtorek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział rekonstrukcję rządu.

Jak podał w porannym programie TVN24, z nieoficjalnych informacji wynika, że jeśli dojdzie do zmian na stanowisku ministra zdrowia, nowym szefem MZ może zostać prof. Łukasz Szumowski.Z informacji na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wynika, że Łukasz Szumowski urodził się 3 czerwca 1972 roku w Warszawie. Jest kardiologiem i profesorem nauk medycznych. Od 2011 kierował zespołem specjalistycznym nauk o życiu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest autorem lub współautorem ponad 150 prac o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym ukończył w 1997 roku. W 1998 r. rozpoczął pracę w Instytucie Kardiologii w Warszawie-Aninie. W 2002 r. uzyskał stopień doktora nauk medycznych, a w 2010 - doktora habilitowanego nauk medycznych. Tytuł profesora otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy w 2016 roku.

Kierował Kliniką Zaburzeń Rytmu Serca w Instytucie Kardiologii w Warszawie, gdzie przez wiele lat był członkiem rady naukowej. Pełnił liczne funkcje w europejskich i polskich towarzystwach naukowych. Był członkiem m.in. European Heart Rhythm Association Training Fellowships Committee, Innovation Committee, a także zarządu Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Należy do Europejskiego i Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

W maju ub.r. wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Łukasz Szumowski uczestniczył w sesji "Innowacje w medycynie" podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Wskazywał wtedy, że w Polsce od wielu lat mamy do czynienia z ''ogromnym drenażem mózgów, dewastującym nie tylko naszą naukę, ale i gospodarkę''.

- Musimy wprowadzić rozwiązania, które młodych innowacyjnych Polaków, także w obszarze nauk medycznych, zatrzymają w Polsce. Chodzi między innymi o ułatwienie legislacyjne - mówił podczas kongresowej sesji wiceminister nauki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH