Wiceminister tłumaczy się z przeszłości

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   02-12-2015, 09:51

Wiceminister tłumaczy się z przeszłości Wiceminister zdrowia wyjaśnia swój udział w Fundacji WHC

"Być może podejmuję się najtrudniejszego zadania w życiu. Ale powiem więcej, odpowiadam nie tylko za politykę lekową, ale również za koszyk i taryfikację. Obiecuję, że z kompetencji, które mam, zrobię dobry użytek. Wiele wskazuje na to, że będę miał ku temu odpowiednie narzędzia".

Tak ocenia swoja nominacje na stanowisko wiceminister zdrowia, Krzysztof Łanda. Wyjaśnia też kwestię Fundacji Watch Health Care, którą założył przed laty.

- Chyba nikt lepiej niż poprzednia ekipa rządząca nie wie, jaką dobrą robotę robi Fundacja, którą założyłem. Nie muszę udowadniać mojej postawy propaństwowej, ponieważ już kiedyś przechodziłem ze strony konsultingu w kierunku urzędu państwowego. Byłem dyrektorem Departamentu Gospodarki Lekami w Centrali NFZ. Moja postawa nie budziła nigdy żadnych wątpliwości - podkreśla.

Dodaje: - Jeszcze wcześniej byłem kierownikiem biura standaryzacji w Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Co więcej, regulacje dotyczące przejrzystości, racjonalności oraz kontaktów z przemysłem farmaceutycznym w DGL NFZ były realnie wprowadzone i przestrzegane. Kilka lat później nie były przestrzegane w sposób właściwy.

- W Fundacji pracowałem zupełnie nieodpłatnie, a wręcz z własnych środków finansowych wspierałem i fundowałem różne rzeczy dla Fundacji. Oczywiście musiałem proponować jakieś miejsce koncernom farmaceutycznym w seminariach, które prowadziła Fundacja, jeśli tematy dotyczyły kwestii systemowych, a nie pojedynczych leków - mówi wiceminister.

W jego opinii, Fundacja prowadzi działalność niezwykle istotną i ta działalność będzie kontynuowana, bo chodzi o monitorowanie kolejek do świadczeń medycznych: - Jeśli długość tych kolejek zacznie spadać, to Fundacja w sposób obiektywny pokaże te tendencje. Jeśli nie, Fundacja będzie patrzeć na ręce politykom.

Te tłumaczenia były efektem pytania przewodniczącego sejmowej komisji zdrowia, Bartosza Arłukowicza: - Wiemy, że Fundacja otrzymywała pieniądze od koncernów farmaceutycznych i to spore. Dlatego podkreślam trud sytuacji, w której znalazł się wiceminister. Będzie musiał Pan negocjować z koncernem, który wcześniej finansował Pana fundację.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH