Wielka Brytania: gdy pielęgniarka nieprawidłowo wyda lek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: pielegniarki.info/ rynekaptek.pl   18-05-2015, 10:12

Wielka Brytania: gdy pielęgniarka nieprawidłowo wyda lek

Brytyjska Rada Pielęgniarek (NMC) zamierza wprowadzić usprawnienia procedury orzekania o zdolności do wykonywania zawodu (fitness to practice), gdy pielęgniarki są oskarżane o nieprawidłowości. Zmiany polegać mają m.in. na ograniczeniu przesłuchań, dotychczas powszechnie stosowanych.

Chodzi m.in. o sytuację, gdy pielęgniarka przez pomyłkę zamiast pacjentowi A podaje lek pacjentowi B. To, co zrobi potem, może mieć bezpośredni wpływ na jej dalszą karierę.

Jeśli zgłosi błąd zgodnie z procedurami szpitala, a pacjenci A i B nie doznają szkody, pielęgniarka składa oświadczenie, jak będzie unikać podobnych błędów w przyszłości, a pracodawca stwierdza, że to jej pierwszy błąd w ciągu 10 lat pracy i kieruje ją na odpowiednie szkolenie. Sprawa jest zamknięta.

Jeśli z kolei pielęgniarka panikuje, broni się fałszując dokumentację medyczną, lecz dowody świadczą przeciwko niej, a pacjenci doznają szkody – może stracić pracę i zostać zgłoszona do NMC. Rada może zaś postanowić o tymczasowych środkach zaradczych na czas postępowania, a w końcu - jeśli uzna oskarżoną za winną wszystkich nieprawidłowości i stwierdzi, że występuje duże ryzyko wystąpienia ponownych błędów - wykreśla pielęgniarkę z rejestru.

Obecne rutynowo przeprowadzane jest przesłuchanie. NMC planuje, wprowadzenie możliwości stosowania zgody na wykreślenie z rejestru pielęgniarek bez przesłuchania w przypadku, gdy oskarżony pracownik wybierze takie rozwiązanie. Ma to na celu ograniczenie niepotrzebnych procedur. Przy stwierdzeniu winy wprowadzona zostanie też opcja zawarcia tymczasowego porozumienia z NMC, mającego wpływ na rodzaj zastosowanych sankcji.

Więcej: http://www.pielegniarki.info.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH