Wielkopolski WIF o aptece dla aptekarza

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: WOIA/ rynekaptek.pl   04-04-2018, 11:22

Wielkopolski WIF o aptece dla aptekarza Odpowiedzialność zarówno właścicielska, jak i współwłaścicielska farmaceutów za detaliczny obrót produktami leczniczymi z pewnością może doprowadzić do ograniczenia nieprawidłowości (fot. archiwum)

Uszczegóławianie i zaostrzanie zapisów dotyczących możliwości uzyskiwania zezwolenia na prowadzenie apteki ma na celu ograniczenie rozwoju sieci aptek, wzmocnienie pozycji farmaceuty oraz jego roli w systemie ochrony zdrowia - mówi Grzegorz Pakulski.

- Wprowadzenie zasady „apteka dla aptekarza” to wielkie osiągnięcie samorządu aptekarskiego i świadectwo determinacji wielu jego przedstawicieli na przestrzeni ostatniej dekady. Zmiany przepisów prawa, a farmaceutycznego w szczególności, są konieczne dla prawidłowego funkcjonowania systemu gwarantującego pacjentom opiekę farmaceutyczną - dodaje wielkopolski WIF w wywiadzie udzielonym biuletynowi "Farmacja Wielkopolska".

W marcu br. Wielkopolska Okręgowa Izba Aptekarska wznowiła wydawanie biuletynu. Jest dostępny w formacie elektronicznym na stronie WOIA.

- Uszczegóławianie i zaostrzanie zapisów dotyczących możliwości uzyskiwania zezwolenia na prowadzenie apteki ma na celu ograniczenie rozwoju sieci aptek, wzmocnienie pozycji farmaceuty oraz jego roli w systemie ochrony zdrowia - dodał w wywiadzie szef wielkopolskiej inspekcji farmaceutycznej.

Odpowiedzialność zarówno właścicielska, jak i współwłaścicielska farmaceutów za detaliczny obrót produktami leczniczymi z pewnością może doprowadzić do ograniczenia nieprawidłowości, które zaistniały w obszarze aptecznym.

Więcej: https://www.woia.pl/


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH