Wielkopolskie: pacjenci 75+ oszczędzają na lekach nawet kilkaset złotych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Głos Wielkopolski/rynekaptek.pl   12-09-2016, 10:12

Wielkopolskie: pacjenci 75+ oszczędzają na lekach nawet kilkaset złotych Dzięki programowi 75+, seniorzy mogą zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Na pewno zawsze widzę uśmiech na twarzy pacjentów, kiedy wypisuję im receptę z „S” - mówi Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. Dodaje, że ci, którym przysługują bezpłatne leki nie kryją zadowolenia.

Niektórzy seniorzy przyznają, że program 75+ pozwala im zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

- Dotychczas zgłosiło się kilkanaście osób po recepty na bezpłatne leki - mówi Mirosław Gabrysiak, kaliski lekarz rodzinny: - Jeden z moich pacjentów nie wykupił leków w sierpniu, ponieważ teraz otrzyma je bezpłatnie. Wyliczył, że zaoszczędzi w ten sposób około 300 złotych.

Podobną kwotę zaoszczędzi pan Kazimierz z Poznania, który do tej pory za opakowanie leku na zatorowość płucną płacił ponad 140 złotych. Miesięcznie potrzebował dwóch opakowań, które obecnie może otrzymać bezpłatnie  - informuje Głos Wielkopolski. 

Jak mówi Alina Górecka, prezes Wielkopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej w Poznaniu, do Izby nie wpłynęły żadne uwagi dotyczące realizacji recept „S”. Dodaje, że na razie program realizowany jest za krótko, żeby można wysuwać jakiekolwiek wnioski:  - Trzeba go najpierw przetestować i sprawdzić, jak działa w naszej rzeczywistości.

Natomiast to, na co najbardziej narzekają lekarze wypisujący recepty dla seniorów 75+, to różnicowanie pacjentów.

- Zdarza się, że pacjent ma skończone 75 lat, jego lek jest na liście, lekarz ma uprawnienia do wypisywania recept na bezpłatne leki, a jednak całkowita refundacja mu się nie należy, bo pacjent nie choruje akurat na schorzenie wymienione w charakterystyce produktu - mówi Bożena Janicka.  Jednocześnie zaznacza, że jest to niesprawiedliwe i spotyka się z niezadowoleniem pacjentów.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH