Władze wydziałów farmaceutycznych ostrożnie o studiach z zarządzania apteką

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Cześtochowska OIA/rynekaptek.pl   19-10-2015, 12:30

Władze wydziałów farmaceutycznych ostrożnie o studiach z zarządzania apteką Studia podyplomowe z zarządzania budzą obawy władz uczelni

Dziekani wydziałów farmaceutycznych polskich uczelni wyższych skierowali na ręce prezesa NRA dr Grzegorza Kucharewicza swoje stanowisko krytykujące organizowane przez szkoły wyższe studia podyplomowe z zakresu zarządzania apteką.

Ww. stanowisko podjęli członkowie Ogólnopolskiej Sekcji Akademickiej Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego w tym dziekani wydziałów farmaceutycznych polskich Uniwersytetów Medycznych na zebraniu w dniu 11 września we Wrocławiu, po zapoznaniu się z sytuacją dotyczącą realizacji przez niektóre ośrodki akademickie studiów podyplomowych w zakresie zarządzania apteką oraz w obszarach pokrewnych.

Jak podają dziekani ich największe obawy budzi sposób naboru studentów na ww. kierunek. Zdaniem władz uczelni, jedynym formalnym warunkiem przyjęcia na studia jest posiadanie dyplomu co najmniej licencjata uzyskanego na dowolnym kierunku studiów. Z upowszechnianego programu kształcenia wynika, że obejmuje on jedynie 180 godzin zajęć rozłożonych na 1 rok studiów i nie obejmuje żadnych zagadnień z zakresu nauk farmaceutycznych.

„W efekcie tak prowadzonego kształcenia na rynek trafiają osoby mieniące się menadżerami aptek nie mające praktycznie żadnych kwalifikacji do pracy w aptece. Jest to zjawisko bardzo niebezpieczne dla prawidłowego funkcjonowania aptek” - czytamy w piśmie.

Więcej: www.czestochowa.oiz.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH