Właściciel aptek Dr. Max chce przejąć kolejne spółki

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: portalspozywczy.pl/rynekaptek.pl   13-01-2017, 13:08

Właściciel aptek Dr. Max chce przejąć kolejne spółki BRL Center – Polska Sp. z o.o. wchodzi w skład grupy kapitałowej Penta

BRL Center – Polska zamierza przejąć kontrolę nad siedmioma spółkami prowadzącymi apteki w Polsce. UOKiK już otrzymał wniosek spółki w tej sprawie.

Do UOKiK wpłynął 5 stycznia br. wniosek o przejęcie przez BRL Center – Polska kontroli nad siedmioma spółkami: RBW Pharm, Apteką „Pod Wagą” Bartosz Fiołka Sp.j., Suplemed Sp. z o.o., Many Farm Sp. z o.o., Elite Pharm Sp. z o.o. i Apteką pod Korona Krotoszyn Sp. z o.o.

BRL Center – Polska Sp. z o.o. wchodzi w skład grupy kapitałowej Penta, na czele której stoi Penta Investments Group Limited. Grupa Penta inwestuje m.in. w projekty z zakresu opieki zdrowotnej.

BRL Center – Polska jest właścicielem sieci aptek „Dr. Max” na terenie Polski. Spółka aktualnie prowadzi bezpośrednio lub przez spółki zależne apteki oraz punkty apteczne położone na terenie 16 województw. Działalność Spółki koncentruje się głównie na terenie województw mazowieckiego, podkarpackiego oraz śląskiego. W skład sieci aptek wchodzą głównie apteki położone w średnich centrach handlowych, przy przychodniach i małych miejscowościach.

Pasywni uczestnicy koncentracji są polskimi spółkami (z ograniczoną odpowiedzialnością, jawną oraz komandytową) posiadającymi apteki działające na terenie kraju. Działalność koncentruje się głównie w województwie wielkopolskim i dolnośląskim.

Głównym przedmiotem działalności spółek jest prowadzona sprzedaż detaliczna produktów tradycyjnie sprzedawanych w aptece, takich jak: wyroby medyczne (włączając ortopedyczne), kosmetyki apteczne i artykuły toaletowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH