Włoscy i polscy lekarze są nieco mniej zadowoleni ze swojego zawodu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: gazetalekarska.pl/ rynekaptek.pl   09-04-2018, 11:36

Włoscy i polscy lekarze są nieco mniej zadowoleni ze swojego zawodu Zdaniem 88% respondentów w tym samym badaniu pacjenci powinni mieć dostęp do informacji, w których szpitalach skutecznie leczy się daną chorobę (fot. archiwum)

60% badanych poleciłoby swoim dzieciom, aby poświęcili się medycynie lub jakiemukolwiek innemu zawodowi związanemu ze zdrowiem - wynika z badania zrealizowanego przez Ośrodek Studiów, Analiz i Informacji Naczelnej Izby Lekarskiej w 2017 roku.

Badanie wykazało, że lekarze nie obawiają się ocen porównawczych pomiędzy szpitalami w zakresie jakości i bezpieczeństwa leczenia - informuje gazetalekarska.pl.

Zdecydowana większość badanych lekarzy (81%) zgadza się ze stwierdzeniem, że powinien powstać ogólnopolski, dostępny publicznie ranking szpitali uwzględniający informacje o skuteczności, bezpieczeństwie i jakości leczenia w każdym szpitalu.

Zdaniem 88% respondentów w tym samym badaniu pacjenci powinni mieć dostęp do informacji, w których szpitalach skutecznie leczy się daną chorobę.

95% lekarzy wyraża przekonanie o tym, że placówki, które uzyskały wyniki niezadowalające, powinny mieć obowiązek pilnego poprawienia wskaźników.

60% badanych poleciłoby swoim dzieciom, aby poświęcili się medycynie lub jakiemukolwiek innemu zawodowi związanemu ze zdrowiem. W skali globalnej najszczęśliwsi lekarze są w Meksyku (z notą 4,9 na 5), Brazylii (4,6) oraz w Hiszpanii (4,5). Natomiast Włosi (4,2) i Polacy (3,9) są nieco mniej zadowoleni ze swojego zawodu.

Więcej: http://gazetalekarska.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH