WOIA: opiniowaliśmy inny projekt

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: WOIA/ rynekaptek.pl   13-04-2016, 11:07

WOIA: opiniowaliśmy inny projekt

Jesteśmy zdziwieni opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego rozkładem pracy aptek na terenie powiatu poznańskiego na rok 2016, który w sposób istotny odbiega od opiniowanego rozkładu - informuje WOIA.

Jak wyjaśnia Alina Górecka, prezes Wielkopolskiej ORA, lzba Aptekarska otrzymała do zaopiniowania projekt rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych powiatu poznańskiego w dniu 26 stycznia 2016 roku.

- Zwróciliśmy się rutynowo do wszystkich aptek powiatu poznańskiego o opinie w sprawie tego projektu. Otrzymaliśmy 28 opinii od aptekarzy, które był podstawą do podjęcia uchwały przez Prezydium Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej w dniu 8 lutego 2076 roku - opisuje szefowa WOIA.

Dodaje, że Prezydium Rady we wspomnianej uchwale wyraziło negatywną opinię w sprawie projektu rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu poznańskiego i wysłało ja do Starostwa Powiatowego w Poznaniu 9 lutego, wraz ze wszystkimi otrzymanymi od aptekarzy opiniami.

- Z wielkim zdziwieniem zapoznaliśmy się z opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego rozkładem pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu poznańskiego na rok 2016, który w sposób istotny odbiega od opiniowanego rozkładu - oświadcza Alina Górecka.

W związku z powyższym, WOIA wystąpiła do Przewodniczącego Rady Powiatu Poznańskiego z wezwaniem do usunięcia naruszenia prawa, jakim jest uchwalenie przez Radę Powiatu Poznańskiego rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych w opublikowanym kształcie, bez zasięgnięcia opinii samorządu aptekarskiego.

- Jednocześnie wnioskujemy do Starosty Poznańskiego o skonsultowanie z aptekarzami godzin pracy aptek w powiecie poznańskim tak, aby odpowiadały one rzeczywistym potrzebom społecznym - dodaje szefowa WOIA.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH