Wojewoda kontra radni ws. dyżurów aptek w Łowiczu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Dziennik Łódzki/ rynekaptek.pl   20-06-2016, 10:19

Wojewoda kontra radni ws. dyżurów aptek w Łowiczu

Wydział prawny Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi bada legalność kolejnej uchwały podjętej przez Radę Powiatu Łowickiego, dotyczącej harmonogramu nocnych i świątecznych godzin pracy aptek. Uważa, że za mało aptek ma nocne dyżury.

Samorząd wojewódzki wskazuje, że uchwała radnych zapewniła dostęp do świadczeń aptecznych w porze nocnej, niedziele i święta jedynie mieszkańcom Łowicza oraz północnej części powiatu. Nie zapewnia zaś "potrzeb ludności" zamieszkałej w innych regionach powiatu łowickiego - informuje Dziennik Łódzki.

Samorząd powiatowy odpiera zarzuty.

- Dziwi mnie, że dopiero po pięciu latach przyjmowania takiej samej uchwały o dyżurach aptek organ kontrolny dopatrzył się nieprawidłowości. Ponadto wskazał on, że aptek pracujących w nocy i w dni wolne od pracy jest za mało, ale nie podał źródeł, z jakich mamy finansować większą liczbę dyżurujących punktów sprzedaży leków - informuje Krzysztof Górski, przewodniczący Rady Powiatu Łowickiego.

Lokalni radni uważają też, że brak jest podstaw do prowadzenia postępowania nadzorczego przez województwo dotyczącego powiatowej uchwały i wyjaśniają, dlaczego wskazali na łowickie apteki jako całodobowe.

Codziennie dyżurującą aptekę zlokalizowano w Łowiczu dlatego, że właśnie w powiatowym szpitalu oferowana jest nocna i świąteczna opieka lekarska. Władze powiatu wyszły więc z założenia, że jeśli pacjent będzie potrzebował natychmiast leków, to zapewne także opieki medycznej, która w dni wolne od pracy i nocą jest świadczona jedynie w stolicy powiatu.

Radni będą dyskutować nad stanowiskiem prawników łódzkiego wojewody na sesji 22 czerwca br.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH