Wrocław: leki podawane były poza unit dose i doszło do pomyłki

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: TVP3 Wrocław/ rynekaptek.pl   22-02-2017, 13:09

Wrocław: leki podawane były poza unit dose i doszło do pomyłki W weekend akurat system nie działał. I wtedy doszło do pomyłki

Pacjentka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przez pomyłkę dostała niewłaściwy lek. Sama zorientowała się, że popełniono błąd. Pracownicy szpitala przyznają się do pomyłki.

Tym niewłaściwie przyniesionym przez pielęgniarkę lekiem był Acard. Kierownik oddziału wrocławskiego USK przyznaje, że doszło do błędu pielęgniarki. O Acard poprosił tego dnia inny pacjent - informuje TVP 3 Wrocław.

– To był błąd ludzki. Zwykle leki są dzielone na poziomie unit dose. System komputerowy rozdziela leki na pacjentów, którzy dostają je w specjalnych saszetkach z imieniem, nazwiskiem, numerem PESEL i godziną podania. W weekend jednak leki podawane były poza systemem – tłumaczy kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Zawodowych i Nadciśnienia Tętniczego prof. Grzegorz Mazur.

Lekarz uspokaja, że w przypadku poważniejszych leków do pomyłki by nie doszło: – Poważniejsze leki są już rozdzielane na poziomie apteki i tutaj to ryzyko pomyłki właściwie jest bliskie zeru.

Więcej: https://wroclaw.tvp.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH