Wrocław: prof. M. Ziętek ponownie rektorem uniwersytetu medycznego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   29-01-2016, 16:01

Wrocław: prof. M. Ziętek ponownie rektorem uniwersytetu medycznego Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu ponownie wybrał prof. Ziętka na rektora

Prof. Marek Ziętek w piątek, 29 stycznia został ponownie wybrany na rektora Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka uczelni Monika Maziak, ubiegający się o drugą kadencję rektor prof. Marek Ziętek otrzymał 174 głosy poparcia, 23 elektorów było przeciw, trzy głosy były nieważne. 

Rzeczniczka podkreśliła, że w kolejnej kadencji za priorytetowe zadania rektor Ziętek uznał m.in. uzyskanie przez uczelnię statusu Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego oraz konieczność określenia strategicznych kierunków rozwoju naukowego. 

"Rektor mówił też o potrzebie współpracy z innymi uczelniami np. z Uniwersytetem Przyrodniczym w związku z planami powstania Ponadregionalnego Centrum Zaawansowanych Badań Biologicznych oraz współpracy z innymi szpitalami, by utworzyć konsorcjum w celu uruchomienia ośrodka badań chorób serca osób w podeszłym wieku" - dodała rzeczniczka. 

Prof. dr hab. Marek Ziętek ma 65 lat i jest absolwentem wrocławskiej uczelni medycznej. Pełnił obowiązki rektora od maja 2011 r. po ustąpieniu swego poprzednika. W 2012 r. został wybrany na pierwszą kadencję. 

Jest specjalistą drugiego stopnia z protetyki stomatologicznej oraz drugiego stopnia z periodontologii. Był konsultantem krajowym z zakresu periodontologii w latach 1996-2008 i prezydentem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego w latach 2002-2010.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH