Września: harmonogram, mimo fikcji, musi być

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Radio Merkury/ rynekaptek.pl   20-01-2017, 10:05

Września: harmonogram, mimo fikcji, musi być Temat dyżurów był także omawiany we Wrześni

Według uchwalonego przez Radę Powiatu Wrzesińskiego harmonogramu dyżurów aptek w porze nocnej, wskazane w planie placówki powinny być wtedy otwarte. Ale od początku roku wrzesińskie apteki dyżurów nie pełnią.

- Jesteśmy prywatnymi przedsiębiorcami. Leki są też dostępne w sklepach i na stacjach benzynowych. Zmniejszyło się zapotrzebowanie mieszkańców na leki w aptekach w nocy - mówi dla Radia Merkury anonimowo jedna z farmaceutek.

- Dyżury opłacają się w dużych miastach. Standardem sprzedaży dyżurowej nie są środki lecznicze. Są to kubki na mocz, testy ciążowe, prezerwatywy, ewentualnie tabletki przeciwbólowe - wyjaśnia Mariusz Politowicz, szef Zespołu ds. dyżurów przy NRA, kierownik i właściciel apteki "Pod Wagą" w Pleszewie.

Jego zdaniem, powiaty otrzymały hipotetyczne prawo do decydowania za prywatnych właścicieli aptek, w jakich dniach i godzinach mają pracować. Dodatkowo, za tę niedochodową, dodatkową pracę, ci radni nie chcą zapłacić.

Co na to radni we Wrześni? Radni uznali, że skoro jest nałożony taki obowiązek na radę powiatu, to harmonogram uchwalili wiedząc, że nie będzie respektowany. Ich zdaniem, problem leży po stronie ustawodawcy, który nie dał powiatom narzędzi, by egzekwować prawo lub finansować pełnienie takich dyżurów.

Jak informuje Radio Merkury, jedna z sieci we Wrześni zdecydowała, że od 1 lutego apteka będzie pełnić dyżur całodobowy.

Więcej: http://www.radiomerkury.pl


Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH