Wschodni Kongres Gospodarczy już za 2 miesiące

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PTWP/ rynekaptek.pl   16-07-2015, 15:03

Wschodni Kongres Gospodarczy już za 2 miesiące Przygotowania do Kongresu

Tematyka ochrony zdrowia będzie obecna podczas drugiej edycji imprezy biznesowej Polski Wschodniej, która odbędzie się w Białymstoku 24-25 września. Wschodni Kongres Gospodarczy już za 2 miesiące.

Warto, bo są efekty - tak o organizacji Wschodniego Kongresu Gospodarczego mówią podlascy samorządowcy. Główne nurty tematyczne wydarzenia to: Europa Wschodnia - gospodarka, współpraca, przyszłość; pogranicze - szanse w sąsiedztwie; regiony Polski Wschodniej - horyzont 2020 oraz biznes w Polsce Wschodniej.

Zapowiadana tematyka debat dotyczących systemu ochrony zdrowia będzie koncentrowała się m.in. wokół wizji polityki zdrowotnej ugrupowań ubiegających się o mandaty w wyborach parlamentarnych 2015.

Osobna dyskusja zostanie poświęcona innowacjom w medycynie, w tym krajowym doświadczeniom wynikającym ze współpracy nauki z przemysłem w tym zakresie. Sesja dotycząca polityki senioralnej ma przynieść odpowiedź m.in. na pytanie jakie wyzwania stoją przed polityką zdrowotną w regionie i czy mamy system zdrowego starzenia się.

- Mniej więcej rok temu zapowiadaliśmy pierwszy Wschodni Kongres Gospodarczy. We wrześniu zorganizowaliśmy tę imprezę a skala, zainteresowanie i jej efekty zaskoczyły wszystkich. Mieliśmy ponad 1200 zarejestrowanych gości. Kongres już na starcie stał się największą imprezą biznesową Polski Wschodniej. Uznaliśmy więc, że jest sens i konieczność kontynuacji tego projektu - mówił podczas czwartkowej (16 lipca) konferencji prasowej w Białymstoku Wojciech Kuśpik, prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości, organizator Kongresu, wydawca m.in. portalu rynekaptek.pl.

Zaplanowano ok. 30 sesji tematycznych, w których udział weźmie ponad 100 prelegentów. Organizatorzy spodziewają się ponad tysiąca gości z Polski oraz z Białorusi, Litwy, Ukrainy i innych krajów Europy - polityków, liderów życia gospodarczego, przedstawicieli polskich i zagranicznych firm, ekspertów i naukowców.

Więcej: http://finanse.wnp.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH