Wsparcie z NCBiR wspomoże analizę dużych danych (Big Data)

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: money.pl/ rynekaptek.pl   23-03-2016, 14:45

Wsparcie z NCBiR wspomoże analizę dużych danych (Big Data)

Zarząd Indata poinformował o zawarciu umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju o dofinansowanie projektu spółki pt. "Opracowanie narzędzi bioinformatycznych do poszukiwania leków".

Zgodnie z zawartą umową, przyznana kwota dofinansowania wynosi 5.443.199 zł, co stanowi 69% budżetu projektu, którego wartość wynosi 7.909.741 zł. Dofinansowanie będzie wypłacane w oparciu o wnioski o płatność, składane nie rzadziej niż raz na kwartał. Projekt będzie realizowany do dnia 31 sierpnia 2018 r.

Projekt zakłada przeprowadzenie prac badawczych w celu opracowania i komercjalizacji zestawu narzędzi bioinformatycznych, ułatwiających poszukiwanie i projektowanie leków. W ramach projektu, spółka zamierza opracować nowe procedury i algorytmy dla narzędzi bioinformatycznych, które wykorzystywać będą techniki uczenia maszynowego, w szczególności uczenia głębokiego - metody wspomagającej analizę dużych danych (Big Data).

Narzędzie opracowywane w ramach projektu pozwoli znacząco skrócić czas potrzebny na poszukiwanie i projektowanie leków, przyczyni się do zwiększenia automatyzacji analizy danych dzięki wykorzystaniu intensywnie rozwijającej się dziedziny uczenia maszynowego.

Więcej: money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH