Współpraca nad identyfikacją małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   02-11-2015, 10:27

Współpraca nad identyfikacją małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym Merck i Selvita razem popracują nad nowymi koncepcjami terapeutycznymi w onkologii

Merck i Selvita ogłosiły rozpoczęcie nowej, trzyletniej współpracy, mającej na celu walidację nowych koncepcji terapeutycznych w obszarze onkologii.

Celem nowej współpracy jest dostarczenie pierwszych w swojej klasie (tzw. first-in-class) związków małocząsteczkowych o potencjale terapeutycznym w licznych wskazaniach onkologicznych.

Zarówno Selvita jak i Merck wnoszą do współpracy pracowników, zasoby finansowe, doświadczenie w walidacji nowych celów terapeutycznych, wiedzę z zakresu bioinformatyki, chemii medycznej, biologii in vitro i in vivo oraz toksykologii.

Zgodnie z postanowieniami nowej umowy, Merck uzyska wyłączną licencję do wspólnie wypracowanej własności intelektualnej, a Selvita otrzyma honoraria związane z kamieniami milowymi oraz procentowy zysk ze sprzedaży leku, w przypadku pomyślnego rozwoju i komercjalizacji leku przez Merck.

Nowa współpraca obejmuje etap identyfikacji i charakteryzacji małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym, po którym Merck będzie kontynuował rozwój związków samodzielnie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH