Współpraca w rozwoju leku w leczeniu raka płuca z mutacją genu EGFR

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   05-08-2015, 14:16

Współpraca w rozwoju leku w leczeniu raka płuca z mutacją genu EGFR Współpraca nad opracowaniem nowego leku

Firmy Boehringer Ingelheim i Hanmi Pharmaceutical Co. Ltd ogłosiły zawarcie umowy o licencję wyłączną i o współpracy w celu opracowania preparatu HM61713 — nowej terapii celowanej trzeciej generacji nakierowanej  na EGFR, wskazanej do stosowania w leczeniu raka płuca z mutacją w genie EGFR.

Umowa ta przewiduje również przekazanie praw do sprzedaży preparatu na całym świecie, z wyjątkiem Korei Południowej, Chin i Hongkongu - informuje firma Boehringer Ingelheim w komunikacie prasowym.

Na mocy umowy firma Hanmi otrzyma początkową wpłatę  w wysokości 50 milionów dolarów. Ponadto będzie jej przysługiwać prawo do ewentualnych wpłat z tytułu realizacji kolejnych etapów umowy w wysokości 680 milionów dolarów oraz różnej wysokości dwucyfrowych opłat licencyjnych od przyszłych przychodów ze sprzedaży netto.

Umowa podlega zatwierdzeniu zgodnie z ustawą Hart-Scott-Rodino o przeciwdziałaniu praktykom monopolistycznym (Hart-Scott-Rodino Antitrust Improvements Act), podobnymi wymogami poza USA i innymi zwyczajowymi warunkami finalizacji umów.

Preparat trzeciej generacji HM61713 jest nowatorskim, aktywnym po podaniu doustnym, selektywnym nieodwracalnym inhibitorem kinazy tyrozynowej (TKI) dla EGFR (receptora naskórkowego czynnika wzrostu) z mutacją.

W tym roku podczas dorocznego zjazdu Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ASCO) zostały przedstawione międzyokresowe wyniki badania klinicznego fazy I/II,  w którym odnotowano wyraźne sygnały świadczące o skuteczności tego preparatu, przy korzystnym profilu bezpieczeństwa.

Obecnie trwa badanie fazy II, w którym ocenia się stosowanie tego związku  u chorych na niedrobnokomórkowego raka płuca (NDRP) z mutacjami T790M, u których rozwinęła się oporność na wcześniej stosowane preparaty nakierowane na EGFR. Rozpoczęły się przygotowania  do szerszego programu badań klinicznych fazy III, który zostanie uruchomiony w 2016 r

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH