Wśród postulatów m.in. kwestia wynagrodzeń farmaceutów szpitalnych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Apteka Szpitalna/ rynekaptek.pl   30-06-2016, 14:01

Wśród postulatów m.in. kwestia wynagrodzeń farmaceutów szpitalnych

Ewa Steckiewicz-Bartnicka, koordynator Komisji ds. Farmacji Szpitalnej NRA przedstawia dziesięciopunktowy plan pracy Komisji.

Plan pracy Komisji ds. Farmacji Szpitalnej przedstawia się następująco:

1. Podjęcie działań zmierzających do jednoznacznego określenia miejsca apteki szpitalnej w strukturze szpitala jako jednostki podstawowej działalności leczniczej.

2. Dążenie do ustalenia norm zatrudnienia farmaceutów pracujących w aptece szpitalnej w stosunku do liczby łóżek szpitalnych oraz ich zwiększenia w przypadku wykonywania procedur wysokospecjalistycznych.

3. Podjęcie działań mających na celu wprowadzenie zmian w Ustawie Prawo Farmaceutyczne polegających na:

a) określeniu szczegółowych wymogów, jakim powinien odpowiadać dział farmacji szpitalnej w szczególności określających jego organizację (w tym czas pracy oraz ilość zatrudnionych farmaceutów) i wyposażenie;

b) określeniu szczegółowych wymogów, jakim powinno odpowiadać pomieszczenie pracowni do przygotowania leków cytotoksycznych oraz leków do żywienia pozajelitowego i dojelitowego, w szczególności określających jego organizację i wyposażenie (Standardy Jakościowe w Farmacji Onkologicznej PTFarm wprowadzić Rozporządzeniem Ministra Zdrowia za obowiązujące);

c) doprecyzowania składu zespołu badaczy tj. zapewnienie obecności kierownika apteki szpitalnej lub farmaceuty szpitalnego wskazanego przez kierownika apteki.

4. Podjęcie działań w celu określenia przez Ministerstwo Zdrowia w drodze rozporządzenia szczegółowego wykazu wyrobów medycznych prowadzonych przez aptekę szpitalną, dział farmacji.

5. Podjęcie ścisłej współpracy z Zespołem roboczym do spraw opieki farmaceutycznej w celu wypracowania projektu opieki farmaceutycznej w szpitalu finansowanej ze środków publicznych (konieczność wyceny procedur).

6. Podjęcie działań o finansowanie procedury żywienia pozajelitowego w warunkach domowych w oparciu o indywidualne diety dożylne lub przemysłowe mieszaniny przygotowane przez farmaceutę (przy zachowaniu obowiązującego prawa oraz wymagań stawianych przez producentów).

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH