Wszyscy deklarują aptekarzom pomoc w rozwiązaniu problemów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Senat/ rynekaptek.pl   25-01-2016, 09:08

Wszyscy deklarują aptekarzom pomoc w rozwiązaniu problemów Jeszcze z posiedzenia senackiej komisji zdrowia

Senacka Komisja Zdrowia będzie aktywnie włączać się w prace legislacyjne zmierzające do wprowadzenia regulacji ustawowych, które pozwolą rozwiązać najbardziej palące problemy polskich aptek i korzystających z nich pacjentów.

Taką deklarację złożył przewodniczący komisji, Waldemar Kraska, podczas posiedzenia senackiej komisji zdrowia w sprawie sytuacji ekonomicznej aptek oraz dostępu pacjenta do leków refundowanych (13 stycznia br.).

Strona rządowa zaś dodała podczas posiedzenia, że "dostrzega wagę problemu i jest otwarta na współpracę z samorządem aptekarskim w celu wypracowania wspólnego stanowiska".

Przypomnijmy, że na posiedzeniu 13 stycznia, prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz w imieniu samorządu aptekarskiego omówił sytuację ekonomiczną polskich aptek.

Podkreślił, że jednym z najważniejszych problemów, który należy pilnie rozwiązać ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Polaków, jest zagwarantowanie wszystkim aptekom i korzystającym z nich pacjentom stałego i równego dostępu do reglamentowanych w Polsce leków refundowanych.

Jego zdaniem obecnie nie ma możliwości prowadzenia niezależnych aptek realizujących podstawowe ustawowe zadania, ponieważ m.in. niezależne apteki nie mają dostępu do wszystkich produktów leczniczych, o dostępie do leków decydują podmioty sieciowe, warunki oferowane niezależnym aptekom są gorsze od warunków oferowanych aptekom sieciowym.

Zwrócił się do strony rządowej o podjęcie działań zmierzających do uchwalenia ustawy, która wprowadzi kompleksowe zasady wykonywania zawodu farmaceuty oraz funkcjonowania izb aptekarskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH