Wybory 2011: Kopacz i Piecha zostają, Balicki najprawdopodobniej nie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP, nowiny.pl/rynekaptek.pl   10-10-2011, 12:45

Wybory 2011: Kopacz i Piecha zostają, Balicki najprawdopodobniej nie

Minister Ewa Kopacz zdobyła najwięcej głosów ze wszystkich kandydatów startujących do Sejmu z okręgu wyborczego nr 17, obejmującego Radom.

Jak wynika z informacji PKW podanych według danych ze 100 obwodów, na Kopacz głosowało przeszło 41,5 tys. osób.

Także w wyborach w 2007 roku Kopacz zdobyła najwięcej głosów ze wszystkich kandydatów startujących do Sejmu w okręgu radomskim. Głosowało na nią blisko 40 tys. osób. Również we wcześniejszych wyborach Kopacz zdobyła najwięcej głosów w okręgu.

W Senacie zasiądzie Leszek Czarnobaj, były wicemarszałek województwa pomorskiego, który odpowiadał m.in. za zdrowie. Był wówczas zwolennikiem koncpecji przekształcenia i połączenia w trzech spółkach podzielonych geograficznie 14 strategicznych szpitali marszałkowskich. Uzyskał 34 230 głosów.

Jak wynika ze wstępnych danych zliczonych z protokołów obwodowych komisji wyborczych, w okręgu wyborczym nr 7 obejmującym południowy Wrocław, do Senatu dostanie się także prof. Alicja Chybicka, kierownik wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Hematologii i Onkologii Dziecięcej AM.

Słaby wynik SLD może oznaczać brak w Sejmie byłego ministra zdrowia, Marka Balickiego (0,9 proc głosów na podstawie 50 proc. protokołów obwodowych). Dla SLD w Warszawie przypadnie jeden mandat. Najwięcej głosów zdobył Ryszard Kalisz (5,26%).

Bardzo dobrym wynikiem będzie mógł pochwalić się natomiast Bolesław Piecha, który według danych PKW z 55,05 proc. komisji obwodowych otrzymał ponad 20 tys. głosów.

Jak pisaliśmy wcześniej, nikłe szanse na dostanie się Parlamentu mają także uczestniczący w wyborach farmaceuci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH