Wydanie decyzji refundacyjnych w tym roku mało realne?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: IGFP/ rynekaptek.pl   02-11-2015, 09:26

Wydanie decyzji refundacyjnych w tym roku mało realne? Minister Zdrowia zdąży podpisać decyzje refundacyjne?

Producenci leków otrzymali od resortu zdrowia informację, że "nie jest możliwe na obecnym etapie prac potwierdzenie zakończenia procedury odnawiania decyzji refundacyjnych w terminie do 15 listopada 2015 roku".

Mimo wcześniejszych zapowiedzi i deklaracji dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji MZ, Artura Fałka, wygłaszanych w obecności ministra gospodarki i przedstawicieli firm farmaceutycznych, że termin zostanie dotrzymany, obecnie wyrażono wątpliwość.

"Pragniemy podtrzymać nasze stanowisko, iż wskazanym ze względów czasowych, byłoby rozpatrzenie wniosków o odnowienie refundacji i wydanie decyzji w I instancji do 15 listopada br. Jedynie dotrzymanie tego terminu daje gwarancję przeprowadzenia procesu odwoławczego i wydania decyzji refundacyjnych w II instancji przed końcem roku" - piszą do ministra zdrowia przedstawiciele PZPPF, ZP Infarma, Izby Gospodarczej Farmacja Polska oraz Izby Polfarmed.

Od kilku tygodni resort zdrowia zapewniał, że cały proces negocjacji cenowych z producentami leków powinien zostać zakończony w ostatnich dniach listopada tak, by decyzje zostały podpisane jeszcze przez obecnego ministra zdrowia.

Według dyrektora Fałka, "firmy powinny być spokojne; nie widzi on bowiem żadnego zagrożenia w dotrzymaniu terminu rozpoznania sprawy wnioskujących o refundację". Obecnie resort nie wyraża już takiej pewności.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH