Wynagrodzenia w służbie farmaceutycznej są za niskie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: portalsamorzadowy.pl/ rynekaptek.pl   10-04-2015, 11:25

Wynagrodzenia w służbie farmaceutycznej są za niskie Wynagrodzenie pracowników inspekcji farmaceutycznej jest za niskie

Problem niskich płac dotyczy policji i straży pożarnej, ale także inspekcji weterynaryjnej, farmaceutycznej czy ochrony środowiska – uważa Claudia Torres-Bartyzel, szef służby cywilnej.

W latach 2009-2014 płace w administracji samorządowej wzrosły realnie o ponad 10 proc. W tym samym okresie płace w służbie cywilnej spadły o 3 proc., podobnie jak wynagrodzenia urzędników rządowych.

– Płace osób pełniących kierownicze stanowiska państwowe nie zmieniły się od niemal 10 lat. Zależnie od miasta, bo nie dotyczy to wszystkich samorządów, w administracji samorządowej zarabia się czasami lepiej niż na kierowniczych stanowiskach państwowych – mówi Claudia Torres-Bartyzel, szef służby cywilnej.

W ostatnim sprawozdaniu szefa służby cywilnej wskazujemy, że niemal 20 tys. pracowników, czyli jedna szósta korpusu służby cywilnej otrzymuje wynagrodzenie 2 tys. zł lub mniej brutto.

- Moim zdaniem wynagrodzenia powinny wzrosnąć, ponieważ płace do 2 tys. zł brutto są bardzo bliskie płacy minimalnej. Wiem, że zdarzają się w służbie cywilnej płace nawet niższe niż 1,4 zł netto. Mówimy o płacach uwzględniających wszystkie składniki wynagrodzenia, łącznie z trzynastkami. Szczególnie trudna sytuacja jest w małych urzędach, zatrudniających 10-20 osób, gdzie nie ma na czym oszczędzać, nie ma nawet szans, by gromadzić oszczędności ze zwolnień lekarskich na tzw. nagrody - dodaje szefowa służby cywilnej.

Więcej: http://www.portalsamorzadowy.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH