Wyniki Pelion po I półroczu 2015

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PWX/Rynek Aptek   27-08-2015, 18:36

W I półroczu 2015 r. spółki Pelion realizowały działania ukierunkowane na zwiększenie sprzedaży, wzrost rentowności i umacnianie pozycji rynkowej.

Spółka poinformowała w komunikacie, że działania Pelion w I półroczu 2015 r. przyczyniły się do wzrostu skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży o 11,1% (do 4 224,3 mln zł) oraz poprawy rentowności marży na sprzedaży o 1,0 p.p.

Wzrost wskaźnika kosztów r/r o 1,6 p.p. związany jest z wdrażaniem nowych projektów (drogerie Natura, system zaopatrywania aptek DOZ direct) oraz prowadzonymi działaniami prosprzedażowymi.

Działania budujące sprzedaż zrealizowane w I półroczu 2015 r. W I półroczu 2015 r. spółki Pelion koncentrowały się zwiększaniu sprzedaży.

Jak podano w komunikacie, Polska Grupa Farmaceutyczna wspierała apteki indywidualne i małe sieci w ramach programu Zdrowy Wybór oraz oferowała wysokiej jakości serwis dla aptek sieciowych. W ramach programu spółka dynamicznie rozwijała także partnerską współpracę z producentami, dla których zbudowała szeroką paletę usług wspierających ich biznes.

Rozwój DOZ Aptek oparto przede wszystkim na zapewnieniu niskich cen produktów, jakości oraz pełnej dostępności asortymentu dla pacjenta. Dzięki podjętym działaniom sprzedaż w DOZ Aptekach w I półroczu 2015 r. rosła szybciej niż w statystycznej aptece na rynku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH