Wyniki PGF o 15 proc. lepsze niż rok temu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/rynekaptek.pl   04-03-2009, 15:08

W 2008 roku Polska Grupa Farmaceutyczna osiągnęła blisko 5,1 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, czyli o ponad 15 proc. więcej niż w roku 2007.

Prezes Firmy, Jacek Szwajcowski uważa, że tak dobre wyniki to efekt przyjętej strategii: dywersyfikacji źródeł finansowania czy ograniczonego ryzyka walutowego związanego z importem towarów, co pozwoliło uniknąć problemów związanych z zawirowaniami na rynkach finansowych.

Jego zdaniem, branża farmaceutyczna jest stosunkowo mało podatna na wahania koniunktury, dlatego też można oczekiwać, że sprzedaż leków w najbliższych latach utrzyma stabilny wzrost.

<div style='display:inline'><a href='http://go.idmnet.bbelements.com/please/redirect/80/2/2/2/'><img src='http://go.idmnet.bbelements.com/please/showit/80/2/2/2/?typkodu=img&keywords=' width='300' height='250' style='border-width:0' alt='' /></a></div>

W dodatku efekty zaczną przynosić ubiegłoroczne działania biznesowe.

- W minionym roku podjęliśmy decyzję o rozdzieleniu działalności hurtowej i detalicznej oraz przygotowaliśmy strukturę hurtową do świadczenia nowych usług dla producentów – powiedział Jacek Szwajcowski. - W 2008 roku zaprocentował również projekt portalu www.doz.pl, który funkcjonuje w oparciu sieć aptek „Dbam o Zdrowie“.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH