Wysokie miejsce Polski w budowaniu innowacyjnego przemysłu farmaceutycznego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   13-03-2017, 13:12

Wysokie miejsce Polski w budowaniu innowacyjnego przemysłu farmaceutycznego Polska zajmuje w Europie szóste miejsce wśród eksporterów kosmetyków

Wiążemy ogromne nadzieje z innowacyjnością i z eksportem naszych produktów z przemysłu farmaceutycznego i medycznego - powiedziała w poniedziałek (13 marca) prezes Urzędu Patentowego RP Alicja Adamczak.

- Właśnie w sektorze zdrowia, a stricte w odniesieniu do przemysłu farmaceutycznego i przemysłu medycznego, mamy ogromne nadzieje związane z innowacyjnością i z eksportem naszych produktów na rynki zagraniczne - powiedziała Adamczak podczas rozpoczęcia dwudniowej X Międzynarodowej Konferencji z cyklu "Innowacyjność i kreatywność w gospodarce. Projektujemy dobrą formę", odbywającej się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

W Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, te dwa sektory zajmują znaczące miejsca - przypomniała.

- Duża uwaga naszych rozwiązań organizacyjnych i prawnych jest skupiona właśnie na tych sektorach" - wyjaśniła. Jak podkreśliła prezes, polskie przedsiębiorstwa farmaceutyczne stanowią w naszym kraju połowę firm wykazujących aktywność innowacyjną.

- Siła innowacji jest nie tylko związana z wynalazkami i wzorami użytkowymi, ale również ze wzornictwem przemysłowym. Świadczy o tym siła naszych projektantów - powiedziała.

- Polska obecnie zajmuje w Europie bardzo wysokie, szóste, miejsce wśród eksporterów kosmetyków. Zajmujemy czwarte miejsce na świecie, jeśli chodzi o wzornictwo i produkcję mebli. Jesteśmy więc predestynowani do tego, aby móc tę siłę innowacyjności polskiej gospodarki budować również w oparciu o wzornictwo przemysłowe - powiedziała.

Adamczak wskazała na korzyści, wynikające z efektywnego zastosowania wzornictwa w projektowaniu produktów i usług branży medycznej, farmaceutycznej i kosmetycznej. Wśród nich wymieniła m.in.: podnoszenie jakości życia oraz usprawnienie codziennego funkcjonowania osób z różnymi dysfunkcjami, a także biznesowy rozwój indywidualnych przedsiębiorców, co ma w rezultacie wpływ na podniesienie innowacyjności krajowej gospodarki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH