Wzrost zysków firmy produkującej biosurfaktanty

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: chemia.wnp.pl/rynekaptek.pl   18-08-2016, 15:03

Wzrost zysków firmy produkującej biosurfaktanty Biosurfaktanty wchodzą w skład leków i kosmetyków.

Boruta-Zachem producent barwników, pigmentów i rozjaśniaczy optycznych w ciągu pierwszego półrocza osiągnął 10,39 mln zł przychodów ze sprzedaży. To wzrost o ponad 16 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

- Istotny wzrost przychodów w II kwartale to efekt m.in. sukcesów wydziału Produkcji Chemii Gospodarczej i Kosmetyków, który niedawno uruchomiliśmy. Liczymy, na jego bardzo dobrą postawę również w kolejnych kwartałach - powiedział Marcin Pawlikowski, wiceprezes Zarządu Boruta-Zachem S.A.

Jak dodaje wiceprezes, zyski za II kwartał 2016 r. były nieco niższe niż w roku ubiegłym,a było to podyktowane kosztami związanymi z uruchomieniem linii produkcyjnej biosurfaktantów.

Spółka jest pierwszym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie producentem  biosurfaktantów (to wiązki powierzchniowo czynne wchodzące w skład wielu produktów chemii gospodarczej, kosmetyków, leków i żywności).

Na bazie linii produkcyjnej Boruta-Zachem planuje w najbliższej przyszłości stworzenie biorafinerii kaskadowej, która pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie biomasy przy produkcji biosurfaktantów oraz wytwarzanie nowych produktów procesów fermentacji takich jak białka, prebiotyków czy enzymów – czytamy na portalu Wnp.pl.

Poza produkcją biosurfakantów, spółka koncentruje się na doskonaleniu nośników na bazie lewanu i PGA, które będą mogły znaleźć zastosowanie np. w produkcji nowoczesnych opatrunków oraz w licznych rozwiązaniach, które oferują i udoskonalają firmy z branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Więcej: http://chemia.wnp.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE