Z przymrużeniem oka: duński skandal aptekarski

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Piotr Sędłak/ rynekaptek.pl   19-06-2015, 07:11

Z przymrużeniem oka: duński skandal aptekarski Aptekarstwo po duńsku

Okręgową Izbę Aptekarską w Krakowie odwiedziła delegacja duńskich kolegów po fachu, zaglądając do dwóch placówek. Nie kryję oburzenia tym faktem - pisze w felietonie dla rynku aptek Piotr Sędłak.

Nie kryję oburzenia tym faktem. Powiem więcej – skandal, wstyd i oszustwo; ktoś musi odpowiedzieć za to wszystko! Polskie postępowe prawo farmaceutyce i tutejsze rozwiązania zostały pokazane duńskim aptekarzom, ale w zasadzie czym oni sobie na to zasłużyli, żeby takie prawne dobrodziejstwo poznać? Skoro oni mają w farmacji rozwiązania niemalże faszystowskie, to powinni sami z siebie swoje aptekarstwo zmienić i się wstydzić, że to ich jest ciągle nieeuropejskie, a nie na przeszpiegi przyjeżdżać. Nic za frajer, a tak teraz nam ukradną patent Duńczycy!

Powiedzmy to sobie szczerze – Dania nie jest w Unii Europejskiej i nigdy tam nie była; Dania jest aptekarsko: faszystowska, zacofana, głupia i w ogóle się nie zna. Więcej powiem, Dania jest nie tylko podła, ale stanowi również jako państwo „stalinowski relikt”. Patrząc na tamtejsze rozwiązania prawne dla aptek wydawać by się mogło, że obowiązuje u nich „aptekarska inkwizycja”, na której pali się aptekarzy na stosie.

Co mnie zbulwersowało w przy okazji wizyty Duńczyków?

No to, że wyszło przy okazji na jaw, że nie ma w Królestwie Danii „gęstej sieci aptek”, przez co nie ma tam kto zajmować się „profilaktyką zdrowotną oraz odciążaniem przychodni w podstawach diagnostyki”; nie ma komu w tej aptecznej „gęstej sieci” „proponować pacjentom podstawowych badań diagnostycznych, pomiarów ciśnienia, glikemii lub cholesterolu”. Dania to „getto” i „enklawa” zacofania, bo jedna apteka od drugiej oddalona jest (od lipca będzie!) o 75 km, a nie tak jak u nas – co 150 metrów jedna apteka drugiej na nosie siedzi (dla dobra pacjenta!). Danii potrzebni są prawnicy, którzy jej doradzą, spiszą myśli w raport i wcielą w życie, bo aptekarstwo się tam zapadnie całkiem (a klient... to znaczy pacjent jest przecież najważniejszy...!).

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH