Za komercjalizację Latudy w Europie odpowiadać będzie firma Sumitomo

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/rynekaptek.pl   11-05-2015, 15:47

Za komercjalizację Latudy w Europie odpowiadać będzie firma Sumitomo

Sumitomo Dainippon Pharma i Takeda Pharmaceutical ogłosiły decyzję o zakończeniu umowy w zakresie wspólnego opracowania i sprzedaży na zasadzie wyłączności w Europie produktu Latuda (lurazydon) – atypowego leku przeciwpsychotycznego.

Spółki podejmują rozmowy w celu doprecyzowania szczegółów  i podpisania umowy określającej warunki fazy przejściowej, która zapewni sprawne przeniesienie wszystkich praw i działań w zakresie opracowania i wprowadzenia do obrotu leku Latuda na Sumitomo Dainippon Pharma.

Z dniem rozwiązania umowy, prawo do opracowania i wprowadzenia do obrotu leku Latuda w 26 państwach członkowskich Unii Europejskiej (z wyjątkiem Wielkiej Brytanii), Szwajcarii, Norwegii, Turcji i Rosji zostanie przeniesione z Takeda z powrotem na Sumitomo Dainippon Pharma.

Rozwiązanie umowy wynika z uwarunkowań rynkowych i biznesowych spółki Takeda i nie jest związane z uzyskaniem nowych informacji na temat bezpieczeństwa lub skuteczności leku Latuda.

Sumitomo Dainippon Pharma i Takeda w dalszym ciągu są przekonane, że lek Latuda jest właściwą opcją leczenia schizofrenii u dorosłych pacjentów, wywierając minimalny wpływ na funkcje metaboliczne organizmu. Lek Latuda jest dostępny na rynku amerykańskim od 2011 roku, w Kanadzie – od 2012 roku, a następnie kolejno został dopuszczony do obrotu w sześciu państwach europejskich. Szacuje się, że przez ten czas był wykorzystany w leczeniu ponad miliona pacjentów.

Oczekuje się, że rozwiązanie tej umowy będzie miało niewielki wpływ na skonsolidowane wyniki biznesowe działalności spółek Sumitomo Dainippon Pharma i Takeda w roku obrotowym kończącym się w marcu 2016 roku.

Więcej: http://biuro.mediacontact.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE