Zamieszanie wokół Neoparinu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ, Science Pharma/ rynekaptek.pl   16-03-2016, 10:43

Zamieszanie wokół Neoparinu Zamiesznie wokół leku, który miał być innowacyjnym produktem

Za kilka miesięcy na rynku ma pojawić się biopodobny odpowiednik Clexane. Tymczasem pojawiły się w lokalnych mediach informacje, że lek nie jest ani nowy, ani polski. Producent pisze wyjaśnienia.

Niedawno informowaliśmy o produkcie Neoparin, który może być zamiennikiem deficytowego Clexane. W lutym 2016 roku firma Science Pharma otrzymała pozwolenie na dopuszczenie do obrotu.

Jak poinformował Agencję IPP dr farm. Krzysztof Polkowski, Neoparin trafi do polskich pacjentów w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Producent będzie też wnioskować o wpisanie go na listę leków refundowanych.

W marcu br., w jednej z lokalnych gazet, ukazał się tekst, sugerujący, że już w 2002 roku zarejestrowany taki produkt w Indiach.

Spółka Science Pharma wydała w związku z tym oświadczenie, że "Neoparin Science Pharma nie jest wytwarzany w Indiach. Zbieżność nazw z hinduskim produktem jest przypadkowa, a spóła nie ma żadnych kontaktów handlowych z przedstawionymi w artykule firmami z Indii". Nie wie tez nic na temat przysługującego na terenie Indii prawa do znaku towarowego Neoparin.

Uważa też, że zakwestionowana w artykule innowacyjność leku jest oparta o nieprawdziwe dane i "wynika z niedostatecznego zrozumienia aspektów dotyczących leków w Polsce i UE. Innowacyjność można rozważać w bardzo wielu kategoriach".

Przypomina, że Neoparin jest pierwszym zarejestrowanym w Europie lekiem biopodobnym zawierającym jako substancję czynną enoksaparynę sodową.

Całość wyjaśnień spółki

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH