Zapowiedź protestów. Chcą wyższej płacy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rp.pl/ rynekaptek.pl   11-07-2016, 10:43

Zapowiedź protestów. Chcą wyższej płacy Na wrzesień zapowiadane są protesty

Przedstawiciele zawodów medycznych 24 września planują wyjść na ulice Warszawy. Chcą podwyżek i zwiększenia stawki przeznaczanej na opiekę zdrowotną do 6,8 proc. PKB.

Decyzję o proteście podjęło dziewięć stowarzyszeń zawodów medycznych - informuje portal rp.pl.

Przedstawiciele zawodów medycznych na razie zbierają podpisy pod listem z żądaniami do premier Beaty Szydło. Jeśli pani premier nie zgodzi się na postulaty wyjdą na ulice. Rozważają nawet strajk w formie urlopu na żądanie.

Biały personel walczy przede wszystkim o wzrost nakładów na opiekę zdrowotną do poziomu obowiązującego w innych krajach europejskich.

Domaga się też podwyżki płac dużo wyższej niż ta zaproponowana przez Ministerstwo Zdrowia w przedstawionym niedawno projekcie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia.

Jak informowaliśmy, w załączniku do ustawy resort zdrowia podał proponowane współczynniki pracy. Największe dotyczą lekarzy ze specjalizacją: 1,23.

Dla innych zawodów o zastosowaniu w ochronie zdrowia, wymagających wyższego wykształcenia i specjalizacji, w tym farmaceutów szpitalnych, zaproponowano współczynnik pracy 0,82. Bez specjalizacji - 0,71.

Minimalne wynagrodzenie w podmiotach leczniczych dla powyższych grup zawodowych ma wynosić iloczyn kwoty 3900 zł brutto oraz współczynnika pracy.

- To oznacza, że minimalne wynagrodzenie farmaceuty szpitalnego ma wynieść 2769 zł, natomiast dla pracownika z wykształceniem podstawowym 1989 zł (różnica - 780 zł/brutto) - zauważają farmaceuci szpitalni.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH