Zaproszenie aptek do udziału w badaniu naukowym

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: bydgoszcz.oia.org.pl/ rynekaptek.pl   21-10-2015, 10:45

Zaproszenie aptek do udziału w badaniu naukowym Zaproszenie do udziału w badaniu

Kujawsko-pomorska izba aptekarska zaprasza apteki z województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w projekcie naukowym, prowadzonym przez GUMed i CM UMK, na temat recepty farmaceutycznej.

Tematem jest "Badanie i ocena uwarunkowań preskrypcji farmaceutycznej w polskim systemie ochrony zdrowia”.

Badanie jest w pełni anonimowe i dobrowolne. Jego wyniki posłużą jedynie celom naukowym i nie będą wykorzystane w celach komercyjnych.

Badanie ma charakter obserwacyjny i powinno wnieść nową wiedzę o praktyce aptecznej z punktu widzenia użyteczności farmaceuty w systemie świadczeń zdrowotnych.

Farmaceuta w chwili obecnej może wystawić receptę farmaceutyczną tylko w sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia lub życia, zatem tylko w sytuacjach skrajnych.

Badanie powinno dostarczyć informacji o ewentualnej potrzebie zwiększenia udziału farmaceuty w procesie wydawania leków o możliwość np. wystawienia recepty będącej kontynuacją terapii.

Z założenia badanie ma polegać na skrupulatnym i systematycznym odnotowywaniu przez pracowników (magistrów farmacji i techników farmaceutycznych), każdego przypadku zgłaszania przez pacjentów nie posiadających odpowiedniej recepty chęci nabycia leku dostępnego wyłącznie na podstawie recepty lekarskiej.

Do udziału w badaniu zaproszone będą wszystkie apteki. Do badania włączone zostaną tylko te apteki, które dobrowolnie się do niego zgłoszą, przy pełnej aprobacie właściciela i kierownika apteki. Zakłada się, że w projekcie może wziąć udział minimum 20 aptek o różnym charakterze, tzn. zlokalizowanych w dużym, małym i średnim mieście (przy ośrodku zdrowia, w centrum handlowym, na osiedlu) i na wsi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH