Żary: Stowarzyszenie Aptekarzy Żarskich edukuje społeczeństwo

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MS,Stowarzyszenie Aptekarzy Żarskich/rynekaptek.pl   10-08-2016, 12:40

Żary: Stowarzyszenie Aptekarzy Żarskich edukuje społeczeństwo Stowarzyszenie Aptekarzy Żarskich włącza się w lokalną edukację

Na terenie Żar i okolic rozpoczęło działalność Stowarzyszenie Aptekarzy Żarskich. Zrzesza ono aptekarzy w niezależnych aptekach i edukuje lokalne społeczeństwo.

Celem Stowarzyszenia jest zwiększanie świadomości pacjentów w zakresie problemów lekowych oraz promowanie zachowań korzystnych dla zdrowia.

Aptekarze pragną edukować pacjentów na temat działań niepożądanych leków, niebezpieczeństwa związanego z nabywaniem leków poza aptekami. Biorą też udział w akcjach prozdrowotnych na terenie województwa lubuskiego.

Pierwsza taka akcja miała miejsce w kwietniu podczas biegu Dycha po Żarach. Farmaceuci oferowali pomiary ciśnienia oraz pomiary cukru, a ich stanowisko cieszyło się dużą popularnością. Od tego czasu został zorganizowany cykl spotkań i wykładów, podczas których aptekarze przekazywali pacjentom wiedzę na temat zdrowego trybu życia i właściwego stosowania leków.

Stowarzyszenie pragnie by wykłady miały charakter cykliczny. Już teraz planuje przeprowadzenie we wrześniu wykładów na temat gastrologii, a w kolejnych miesiącach o cukrzycy, przeziębieniu, grypie.

Stowarzyszenie dąży też do zrzeszenia niezależnych aptekarzy żarskich. Obecnie do Stowarzyszenia należy 12 aptek z Żar i okolic. Patronat nad wykładami Stowarzyszenia objęła Burmistrz Miasta Danuta Madej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH