Zarządzanie lekami po duńsku wzbudza zachwyt polskich menedżerów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wyborcza.pl/ rynekaptek.pl   17-06-2015, 12:50

Zarządzanie lekami po duńsku wzbudza zachwyt polskich menedżerów Zarządzanie lekami po duńsku

Jestem pod wrażeniem duńskiego systemu zarządzania lekami - opowiada Ewa Książek-Bator, dyrektor UCK w Gdańsku, uczestniczka międzynarodowej wymiany menedżerów w ramach projektu HOPE.

Niedawno pisaliśmy o duńskich rozwiązaniach dotyczących funkcjonowania rynku aptecznego.

Z systemem opieki medycznej działającym w Danii mogła też zapoznać się Ewa Książek-Bator, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.
 
Szefowa UCK brała udział w międzynarodowej wymianie Europejskiej Federacji Szpitali HOPE. Tym razem sześciu menedżerów, m.in. z Danii, Hiszpanii i Finlandii, odwiedziło trzy polskie szpitale. Przez miesiąc oglądali, jak działają Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej oraz Szpital Miejski w Zabrzu.

Z kolei polska kadra zarządzająca szpitalami wyjechała do zagranicznych lecznic i podglądała, jak tam jest zorganizowana opieka zdrowotna. 

Na pytanie, czego Ewa Książek-Bator zazdrości Duńczykom, padła odpowiedź: - Jestem pod wrażeniem duńskiego systemu zarządzania lekami. Mają świetną kontrolę nad lekami przepisywanymi chorym. Tam państwo rekomenduje szpitalom, które leki są najbardziej skuteczne w danych schorzeniach. Podaje także, których leków nie powinno się łączyć. Informacje o pacjencie są dostępne online - dzięki temu wszyscy lekarze wiedzą, ile, jak długo i jakie leki ktoś przyjmuje. To jest dobre dla chorego, bo unika się powikłań i podnosi skuteczność leczenia. A jednocześnie przynosi oszczędności dla systemu.

Więcej: http://wyborcza.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH