Zbiórka sprzętu i pieniędzy dla chorych w Tanzanii

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: SASA/ rynekaptek.pl   14-08-2015, 10:37

Zbiórka sprzętu i pieniędzy dla chorych w Tanzanii Pomoc dla Afryki

Fundacja SASA wraz z początkiem sierpnia ruszyła z nowym przedsięwzięciem w celu realizacji swoich celów statutowych, czyli zbiórki sprzętu medycznego i wysłania go do krajów trzeciego świata.

Fundacja zbiera też pieniądze na rzecz kształcenia młodych przyszłych lekarzy poprzez umożliwienie im odbycia miesięcznych praktyk w Tanzanii w formie wolontariatu w jednym z tamtejszych szpitali.

Podstawowy sprzęt opieki medycznej jak jednorazowe rękawiczki i igły oraz stetoskopy i otoskopy, jest normą w europejskich i polskich szpitalach. Ale nie wszędzie tak jest.

Akacja crowdfoundingowa stworzona w współpracy z portalem pomagam.pl ma na celu zebrania funduszy, by móc stworzyć SASA box#2 i wysłać 3 naszych studentów na wolontariat do Tanzanii.

"Na zrealizowanie tego celu potrzebujemy 3 x 10000 zł,  co wiążę się z przeprowadzeniem 3 akcji w możliwie jak najszybszym czasie. Pierwszego wolontariusza wraz z paczką chcielibyśmy móc wysłać już we wrześniu" - informuje Fundacja.

Do tej pory Fundacji udało się wysłać SASA box #1 przy pomocy, studentów i pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także indywidualnych darczyńców. Udało się zebrać pieniądze i sprzęt o łącznej wartości około 3000 zł. Do szpitala w Mwamapalala w Tanzanii wysłano stetoskopy, otoskopy, ciśnieniomierze, strzykawki i rękawiczki. W maju br., w ramach trzymiesięcznej misji, wyjechała młoda lekarka, absolwentka WUM, Paulina Surowiec.

Link do akcji: https://pomagam.pl/sasabox2
Link do strony na Facebooku: https://www.facebook.com/sasafoundation

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH