Zbyt poważna ingerencja państwa w strukturę własnościową aptek?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rmf24.pl/rynekaptek.pl   17-01-2017, 12:22

Zbyt poważna ingerencja państwa w strukturę własnościową aptek? Mateusz Morawiecki krytycznie ocenia nowe zapisy w projekcie ustawy o Pf

Wicepremier Mateusz Morawiecki krytykuje ustawę o prawie farmaceutycznym autorstwa posłów PiS. Minister Rozwoju i Finansów ma zastrzeżenia m.in. do zapisu „apteka dla aptekarza”, który może osłabić konkurencję na rynku.

Wicepremier Morawiecki krytykuje planowane zmiany na rynku aptek. Resort Morawieckiego nie zgadza się choćby z zapisem, że jeden podmiot może prowadzić maksymalnie cztery apteki na danym obszarze - podaje RMF FM. 

To zdaniem resortu rozwoju, osłabi pozycję negocjacyjną aptek w kontaktach z hurtowniami, co z kolei doprowadzi do wzrostu cen leków.

Dlatego resort Morawieckiego domaga się oceny skutków regulacji, których dziś brakuje.

Według ministerstwa rozwoju, zasada "apteka dla aptekarza" i warunek "jedna apteka na 3 tysiące mieszkańców" osłabi konkurencję na rynku.

Mateusz Morawiecki ostrzega, że rykoszetem dostaną młodzi farmaceuci. Blokada otwierania nowych aptek zamknie dostęp do zawodu dla absolwentów studiów farmaceutycznych.

Resort Rozwoju wskazuje na „poważną ingerencję państwa w strukturę własnościową aptek" i ostrzega, że nowe regulacje naruszają przepisy UE i mogą doprowadzić do odszkodowań.

Więcej: http://www.rmf24.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH