Zmarł Michał Aleksander Kornatowski, b. wiceminister zdrowia

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MM/rynekaptek.pl   11-07-2016, 15:20

Zmarł Michał Aleksander Kornatowski, b. wiceminister zdrowia

Zmarł Michał Aleksander Kornatowski – wiceminister zdrowia w rządzie Jerzego Buzka. W ostatnim czasie sprawował funkcję dyrektora zarządzającego Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.

Dr Michał Kornatowski ukończył studia na warszawskiej Akademii Medycznej w 1983 roku. Uzyskując specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych i geriatrii, został lekarzem i pracował pod Ciechanowem (woj. mazowieckie).

Od 1991 roku, przez cztery lata, pełnił obowiązki dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Ciechanowie.

Później pracował jako Główny Specjalista w Biurze Ciechanowskiego Konsorcjum Zdrowia. Następnie jako doradca Zarządu Banku Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Był także doradcą Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Wprowadzenia Reformy Zabezpieczenia Społecznego.

W latach 1997 – 1999, z ramienia Unii Wolności sprawował funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia i Opieki Społecznej.

Po odejściu z resortu swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystał na działalność związaną z branżą konsultingową i prywatnymi podmiotami służby zdrowia.

Był m.in. dyrektorem Centrali Farmaceutycznej CEFARM, członkiem Zarządu w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, współpracownikiem Consilient Health Ltd. właścicielem i prezesem Instytutu Badań i Informacji Szpitalnych (2001-2007), członkiem zarządu Centrum Medycznego Damiana, prezesem spółki HOUSE Domowa Opieka, a także członkiem Rad Nadzorczych: Magellan Doradztwo Prawno-Finansowe, Brokerski Dom Ubezpieczeniowy Merydian.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH