Zmiany w zarządzie PZPPF

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PZPPF/ rynekaptek.pl   11-04-2018, 10:44

Zmiany w zarządzie PZPPF Skład zarządu PZPPF zwiększył się (fot. PZPPF)

Do zarządu Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego dołączyły Barbara Misiewicz - Jagielak i Katarzyna Dubno.

– Przed Związkiem stoi teraz wiele zadań. Ten rząd dostrzega potrzebę reindustrializacji naszego przemysłu. To szansa na dynamiczny rozwój krajowej branży farmaceutycznej. Aby ją jak najpełniej wykorzystać, postanowiliśmy wzmocnić Zarząd Związku o osoby mające doświadczenie w pracy w krajowych firmach produkujących leki– mówi kierujący Związkiem Krzysztof Kopeć.

Barbara Misiewicz – Jagielak jest z wykształcenia farmaceutką, ukończyła Gdańską Akademię Medyczną. Od 2006 roku związana jest z Polpharmą SA, gdzie sprawuje funkcję dyrektora ds. Relacji Zewnętrznych. Wcześniej pracowała jako naczelnik Wydziału Gospodarki Lekami w POW NFZ, gdzie poznała problematykę związaną z finansowaniem świadczeń zdrowotnych.

- Pracując w polskiej firmie wiem, jak ważna przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych jest stabilność i przewidywalność przepisów, zwłaszcza dotyczących refundacji leków. Głęboko wierzę w rozwój krajowej branży farmaceutycznej, dlatego zamierzam skoncentrować się na przygotowywaniu propozycji rozwiązań w zakresie polityki proinwestycyjnej, która jest niezbędna dla rozwoju sektora  - mówi Barbara Misiewicz – Jagielak. 

Katarzyna Dubno jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej oraz Francuskiego Instytutu Zarządzania. W Grupie Adamed pracuje od 2010 roku. Pełni funkcję dyrektora ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia. Jest też członkiem Zarządu Fundacji Grupy Adamed, której flagowym programem jest ADAMED SmartUP - program dla młodzieży uzdolnionej w kierunku nauk ścisłych i przyrodniczych. W Polskiej Radzie Biznesu pełni funkcję pełnomocnika Zarządu ds. promocji przedsiębiorczości.

- Doświadczenie zawodowe w polskiej innowacyjnej firmie nauczyło mnie, że czynnikiem stymulującym do inwestowania w badania i rozwój są zachęty promujące aktywne gospodarczo i innowacyjnie przedsiębiorstwa. Zamierzam zabiegać o jak najkorzystniejszy kształt tych zachęt zarówno dla naszej gospodarki, jak i krajowych firm farmaceutycznych – mówi Katarzyna Dubno.

Poza tym w skład Zarządu Związku wchodzą Krzysztof Kopeć prezes PZPPF i Grzegorz Rychwalski wiceprezes PZPPF.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH