Zofia Ulz już ma nową pracę

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   18-11-2015, 11:32

Zofia Ulz już ma nową pracę Moment składania rezygnacji z funkcji GIF. Okres bezrobocia nie trwał długo

Zofia Ulz, były Główny Inspektor Farmaceutyczny, dołącza do Zespołu Prawa Farmaceutycznego i Ochrony Zdrowia kancelarii Dentons.

Z początkiem listopada 2015 r. do warszawskiego Zespołu Prawa Farmaceutycznego i Ochrony Zdrowia kancelarii Dentons dołączyła Zofia Ulz, piastująca przez ostatnie 9 lat urząd Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Przechodząc wszystkie szczeble kariery w Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej, Zofia Ulz rozpoczęła swoją pracę jako wojewódzki inspektor nadzoru farmaceutycznego, by następnie objąć stanowiska Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego, Dyrektora Departamentu ds. Wytwarzania, a następnie objąć urząd Zastępcy Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Urząd Głównego Inspektora Farmaceutycznego objęła w 2006.

Pod koniec października Pani Inspektor złożyła prośbę o rezygnację ze stanowiska, uzasadniając to planowanym przejściem na emeryturę od 1 listopada. Rezygnacja została przyjęta.

Z wykształcenia farmaceuta, Zofia Ulz pełniła funkcję Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Farmacji Przemysłowej. Była także ekspertem Europejskiej Agencji Leków oraz członkiem Komitetu Zarządzającego organizacji międzynarodowej Schemat Konwencji Inspekcji Farmaceutycznych.

Od 2014 roku jest także ekspertem TAIEX przy Komisji Europejskiej, wspierającej kraje partnerskie w implementacji prawodawstwa w Unii Europejskiej.

26 października br. Premier Ewa Kopacz przychyliła się do prośby Minister Zofii Ulz z dnia 17 września 2015 roku i odwołała ją ze stanowiska Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Minister Ulz napisała, że rezygnuje w funkcji w związku z planowanym przejściem na emeryturę od 1 listopada.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH