Zofia Ulz złożyła dymisję. Przechodzi na emeryturę

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP, GIF/ rynekaptek.pl   29-10-2015, 12:56

Zofia Ulz złożyła dymisję. Przechodzi na emeryturę Szefa inspekcji farmaceutycznej złożyła rezygnację

Główny Inspektor Farmaceutyczny, Zofia Ulz zrezygnowała z funkcji. Dymisja została przyjęta. Pełniącym obowiązki głównego inspektora został dotychczasowy zastępca GIF, Zbigniew Niewójt.

26 października br. Premier Ewa Kopacz przychyliła się do prośby Minister Zofii Ulz z dnia 17 września 2015 roku i odwołała ją ze stanowiska Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Minister Ulz napisała, że rezygnuje w funkcji w związku z planowanym przejściem na emeryturę od 1 listopada.

Minister Zdrowia, prof. Marian Zembala wyraził zgodę, wyrażając swoje "uznanie za profesjonalizm, uczciwość i niebywałe zaangażowanie w służbę publiczną" - informuje GIF.

Minister Zofia Ulz kończy swoją misję 31 października 2015 roku, po 30 latach pracy w inspekcji farmaceutycznej. Urząd Głównego Inspektora Farmaceutycznego objęła w 2006 roku.

Szef GIF jest powoływany i odwoływany przez Prezesa Rady Ministrów na wniosek ministra właściwego do spraw zdrowia.

Główny Inspektor Farmaceutyczny jako centralny organ administracji rządowej, kieruje Państwową Inspekcją Farmaceutyczną. Do jego zadań należy m.in. ustalanie kierunków działania Inspekcji Farmaceutycznej, koordynowanie i kontrolowanie wykonywania zadań przez wojewódzkich inspektorów farmaceutycznych, sprawowanie nadzoru nad warunkami wytwarzania produktów leczniczych stosowanych u ludzi i zwierząt oraz współpraca z właściwymi Inspekcjami Farmaceutycznymi państw trzecich, np. z krajów członkowskich Unii Europejskiej.

GIF wydaje decyzje w zakresie wstrzymania lub wycofania z obrotu produktów leczniczych; zapewnia prowadzenie inspekcji wytwarzania i dystrybucji hurtowej oraz sprawuje nadzór nad przestrzeganiem przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne m.in. w zakresie reklamy.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH