ZPP: powiaty powinny współpracować z aptekarzami

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/ rynekaptek.pl   06-06-2016, 15:17

ZPP: powiaty powinny współpracować z aptekarzami

Związek Powiatów Polskich przyjął stanowisko, zgodnie z którym będzie współpracował z Naczelną Izbą Aptekarską w sprawie pełnienia dyżurów nocnych przez apteki.

XX Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich przyjęło stanowisko w sprawie pełnienia dyżurów nocnych przez apteki ogólnodostępne.

- Związek Powiatów Polskich niejednokrotnie wskazywał na problemy związane ze stosowaniem art. 94 ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne, w którym to przyznano radzie powiatu kompetencje do ustalania rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych - informuje ZPP.

W związku z powyższym Związek Powiatów Polskich we współpracy z Naczelną Radą Aptekarską zamierzają podjąć wspólne działania zmierzające do uzyskania kompromisu w sprawie pełnienia dyżurów nocnych przez apteki ogólnodostępne - informuje organizacja.

- Efektem prac powinny być jednoznaczne i precyzyjne zapisy prawa pozwalające na realizacje zadań powiatów w tym zakresie w uzgodnieniu ze środowiskiem farmaceutów reprezentowanym przez poszczególne Izby Aptekarskie - ocenia przewodniczący XX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, Ludwig Węgrzyn.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH