Zrobi się luźniej na rynku drogerii?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: money.pl, wyborcza.biz/ rynekaptek.pl   18-04-2016, 14:12

Zrobi się luźniej na rynku drogerii?

Wierzyciel Kerdos Group (dawniej Hygienika), operator m.in sieci drogerii Dayli, złożył w sądzie wniosek o upadłość spółki.

Zgodnie z informacją powziętą przez emitenta, wniosek został złożony w dniu 8 kwietnia 2016 roku - informuje money.pl, powołując się na komunikat spółki.

Kerdos Group złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego 15 marca 2016 roku, a 4 kwietnia sąd wyznaczył spółce tymczasowego nadzorcę sądowego - PMR Restrukturyzacje.

Kerdos Group to spółka holdingowa, skupiona na sprzedaży detalicznej i hurtowej artykułów kosmetycznych i higienicznych poprzez sieć drogerii, w tym za granicą. Jest operatorem sieci Dayli w Polsce oraz Meng w Luksemburgu - informuje wyborcza.biz.

Na początku 2014 roku przejęła ona (warunkowo) 100 proc. udziałów w spółce Dayli Polska - wcześniej kontrolowanej najpierw w całości, a potem częściowo przez niemiecki kapitał. Sieć liczy obecnie ponad 160 placówek; oferuje między innymi produkty Hygieniki.

Jak informowała pod koniec ub. roku wyborcza.biz, właściciel sieci drogerii Dayli złożył wniosek o upadłość likwidacyjną. Decyzja była związana przede wszystkim ze skierowaniem przez ING Bank Śląski wezwania do uregulowania zaległych płatności Dayli Polska wynikających z umowy wieloproduktowej. Za te zobowiązania Kerdos odpowiada jako poręczyciel. Wezwanie zostało skierowane do spółki 30 października i zaopatrzone było w pięciodniowy termin płatności.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH